Jak trénovat na cestách

04.06.2018 22:19

Jak trénovat na cestách

Poslední dny ukazují, že jakmile se udělá hezky, každý, kdo může, vyráží ven, na výlety, dovolené, atd. Nic převratného, žádný velký objev, je to zcela pochopitelné a správné. Ale spousta z Vás, kteří tento článek čtou, spadají jistě do kategorie „závislák“ na sportování a na cvičení…

Dovolená a plánované volno je v rámci regenerace jistě správně, ale co když se to prostě zrovna nehodí? Nebo se někde na cestách budete chtít trochu „protáhnout“? Článek níže je nabitý mnoha tipy, jak takové období využít a dopřát si kvalitní odpočinek i potřebný trénink.

Koneckonců se nemusí jednat jen o dovolené, stačí se vydat na pracovní cestu a rázem řešíme, kde a jak si zacvičit, zda tam bude potřebné vybavení, jak to bude vypadat, atd. Je potřeba na toto myslet a být připraveni, protože ne každá posilovna je vybavena tím správným vybavením a o hotelových posilovnách nemluvě a ne každé místo je vhodné ke sportování a našim potřebám. 

Po dlouhé cestě by jistě přišlo vhod nějaké uvolnění ztuhlých svalů, protažení, regenerace a relaxace. 

Pomocí Muscle recovery kit od společnosti Harbinger máte vyřešeno! 

Tento praktický kompaktní set masážních pomůcek Vám dopřeje aktivní regeneraci pomocí masážního balónku a dvojbalónku a masážního válce s přídavnou vrstvou, kde dochází ke stlačování bodů, úponů a masírování (prokrvování) jednotlivých svalů.

Rozhodně bych doporučil na cestování přibalit vlastní podložku. Z hygienických důvodů to dává smysl, nikdy nevíte, jaký prostor budete mít k dispozici a antimikrobiální podložka Harbinger je proto skvělou volbou, jak se těchto obav zbavit. Navíc ji nemusíte nutně využít jen na cvičení, ale zkrátka kdekoliv, kde si budete chtít pohodlně odpočinout.

Tím jsme vyřešili otázku strečingu, regenerace a protažení.
Pojďme se nyní podívat na to, jak si také na svých cestách kvalitně zacvičit.

Samozřejmě, dřepy a kliky byly, jsou a budou TOP, ale co dále? Stačí nám to? Ať už budete kdykoliv kdekoliv a budete mít alespoň jednu ruku volnou, můžete využít posilovač úchopu a předloktí Harbinger Ergo Grip Strenght SystemTento unikátně tvarovaný set třech různých zátěží je skvělým pomocníkem nejen na posilování, ale také na odbourávání stresu a díky své velikosti jej můžete mít skutečně stále u sebe. 

Výše jsem zmínil legendární kliky a pomocí podpěr na kliky BEAR FOOT je můžete zacvičit ještě efektivněji. Nádech, klik, pořádná hloubka a Vy budete vědět, že přibalit tyhle pomocníky byl skvělý nápad. Cvik můžete provádět na široko, na úzko, pod různými úhly, můžete zkoušet balanční cviky a třeba i trénovat stojky.

Dále doporučuji do příručního zavazadla přidat některou z odporových gumpomocí kterých si můžete zacvičit prakticky celé tělo. Udělat si těžší dřepy, těžší kliky, zacvičit zádové svaly i kompletní paže. Nechcete-li to s posilováním příliš nepřehánět a do běhu se musíte nutit, tak kvalitní švihadlo je přesně to, co potřebujete.

A abychom doplnili kompletní výčet, nezapomínejte na jednu z hlavních svalových partií a tou jsou svaly břišní. Zejména po dlouhém a častém cestování autem či hromadnou dopravou bývá tato svalová partie ochablá a kromě jiného tak díky tomu často může vzniknout tzv. dolní zkřížený syndrom. Cviků je nespočet, ale pokud si nechcete lámat hlavu tím, jaké a jak zacvičit, zda to je správně či není, doporučuji posilovací kolečko, kterým posílíte nejen břišní svalstvo, ale také svaly zad a paží. Pokud si vše výše uvedené přibalíte na cesty s sebou, budete mít vlastně takové mobilní fitness, které jistě využijete nejen Vy, ale celá Vaše rodina, kamarádi nebo kolegové.

Nakonec se podíváme ještě na to, co si s sebou přibalit za výživu, abychom měli po ruce vždy to pro nás nejvhodnější. Asi nikomu se nechce odsypávat či odlívat nějaké množství na cesty, odhadovat, kolik čeho a převážet to v krabičkách či pytlíčcích… Kapitolou samou o sobě jsou tyčinkykterých máme mnoho druhů – proteinové, sacharidové, ovocné i BIO

Všechny tyto můžete zakoupit na našem eshopu a můžou být skvělou volbou nejen při sportování, ale kdykoliv během dne či na cestách.  
Další cestovní variantou doplňků výživy, které byste mohli využít, jsou tzv. SHOTY, tedy jednorázové dávky nejrůznějších suplementů – stimulantů, spalovačů, aminokyselin i minerálních látek. Jsou velmi snadno vstřebatelné a ihned k použití. Stejně tak lze využít energetické gely, které Vám dodají okamžitou a rychlou energii. A samozřejmě lze přibalit i jednorázové porce Vašich oblíbených proteinů a sacharidů, jako je například Gold whey nebo MEGA MASS 4000.

Věřím, že výše napsané Vám bude dobrou inspirací a že tak své sportovní ambice naplno využijete i v okamžiku, kdy budou ostatní jen tiše závidět.

Autor: výživový poradce, trenér a aktivní sportovec Petr Svačina